Rozwiń menu
Przejdźmy zatem do tego, z czego składa się taki podstawowy projekt techniczny. Pokażemy to na przykładzie projektu budowy domu jednorodzinnego dwulokalowego, który otrzymał pozwolenie na budowę w marcu 2023r.
PT składa się z kilku części:
Część opisowa i rysunkowa dla każdej pojedynczej branży, która bierze udział w opracowaniu.
Poniżej znajdziesz część Architektoniczną wraz z okładką dla całości opracowania. Pozostałe branże zostały pokazane oddzielnie dla lepszego nawigowania po Projekcie Technicznym.
Cz. I / Branża Architektoniczna + Okładka całości opracowania
Projekt Techniczny w skrócie PT. Jest to część projektu budowlanego, który stanowi jego część techniczną. O ile Projekt Architektoniczno-Budowlany, może swoimi rysunkami przypominać koncepcję architektoniczną w celu uzyskania pozwolenia na budowę (o ile oczywiście zawiera wszystkie niezbędne dla urzędu informacje) - o tyle Projekt Techniczny jest jego rozwinięciem i uzupełnieniem. W jego skład wchodzą poza częścią architektoniczną, również rozwiązania branżowe, takie jak: konstrukcja, sanitarka czy elektryka. Najczęściej składa się to do jednego opracowania, ale tak jak pozostałe elementy można przedstawić projekt w postaci wielotomowej. Mimo że projekt ten jako część projektu budowlanego, nie musi iść do urzędu razem z 3-ema pozostałymi elementami - musi trafić na budowę, gdzie kierownik budowy pierwszym wpisem do dziennika budowy kwituje jego odbiór.
W tej części oznaczyć i zaprojektować musimy wiele rzeczy. Dokładnie omawia to oczywiście: